دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

مراسم بزرگداشت روز پژوهش

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۰/۱ | 

 

دراین مراسم دکترسید علی جواد موسوی معاون تحقیقات وفناوری دانشگاه ضمن خیر مقدم به کلیه حضار و مدعوین‌ در خصوص افت   رتبه 4 قبل از انتزاع به  رتبه 8 کنونی دانشگاه ایران به مشکلاتی چند اشاره کردند از جمله : محدودیت‌های بودجه‌ای در سال 92  و عدم ثبت امتیازات مقالات به عنوان دانشگاه ایران طی مدت زمان انتزاع از دانشگاه تهران و ثبت امتیازات مقالات اعضای هیئت علمی  به اسم دانشگاه علوم پزشکی تهران  منجر به  افت رتبه 4 قبل از انتزاع به رتبه 8 کنونی  شده است .وی ادامه داد: درهیئت امنای دانشگاه در سال 93 ، یک تا 3 درصد بودجه مالی دانشگاه به پژوهش اختصاص داده شد به همین دلیل در سال جاری از نظر اعتبارات مشکلی نداشته‌ایم.

دکتر سید جواد حاجی میر اسماعیل رئیس دانشگاه در مراسم بزرگداشت روز پژوهش گفتند: در حال حاضر پارک علم و فناوری در شهرستان ملارد ایجاد شده و امیدواریم با مجوز وزیر علوم فعالیت این پارک آغاز شود. به زودی نیز مراکز رشد در دانشگاه آغاز به کار می‌کنند و 3 مرکز تحقیقاتی با هم ادغام شده و به صورت پژوهشکده در خواهند آمد. همچنین بیان داشتند،  توسعه فرهنگ پژوهش‌گری و پژوهش اتکائی، توسعه نوآوری و تبدیل ایده به محصول، انجام پژوهش‌های با کیفیت و تولید دانش و فناوری از جمله اهداف معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه است و پژوهش نمایه بیرونی عملکرد دانشگاه و بازوی قدرتمند دانشگاه است که بناست به تولید دانش سودبخش بیانجامد و دانش را به درون زندگی مردم منتقل نماید و در رفع مشکلات سلامت و صنعت نقش بازی کند و تولید ثروت و قدرت رقابت برای دانشگاه و کشور نماید.

دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در ابتدا از تلاش و فعالیتهای  دانشگاه علوم پزشکی ایران قدردانی نمودند و  از جایگاه رفیع دانشگاه قبل از ادغام سخن گفتند و اظهار امیدواری نمودند که دانشگاه ایران با تلاش و همکاری شبانه روزی اعضائ هیئت علمی و پرسنل خدوم و حمایت مالی بیشتر مسئولین به جایگاه پیشین خود و بالاتر  ( قبل از ادغام  ) بازگردد .

دکترنوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور در مراسم بزرگداشت روز پژوهش گفتند  :  در لایحه بودجه سال 94 سهم پژوهش 34 درصد افزایش یافته است. اگر پژوهش به صنعت تزریق نشود، یک زندگی نباتی خواهد داشت و رشد نخواهد کرد بنابراین باید در زمینه ایجاد ارتباط بین این دو بخش نیز اقدامات لازم صورت گیرد.

در این مراسم از پژوهشگران پیشکسوت، پژوهشگر جوان، محققین غیر هیئت علمی، محققین برتر، دانشجویان پژوهشگر، مبتکر و مخترع  برتر و مراکز  پژوهشی و کارشناسان پژوهشی برتر دانشگاه تقدیر بعمل آمد.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 131 بار   |   دفعات چاپ: 52 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر