دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

سمینار ملی 3 روزه ثبت بیماریها و پیامدهای سلامت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۲/۱۹ | 

در این مراسم جناب آقای دکتر ملک زاده معاون محترم تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، جناب آقای دکتر زنده دل مدیر کل محترم ثبت بیماریها در وزارت بهداشت، مسؤلین و کارشناسان ثبت بیماریها در کل کشور حضور داشتند.
در این سمینار 3 روزه مباحثی از قبیل چگونگی ثبت بیماری در وزارت متبوع، نحوه استفاده از داده ها و بانک های زیستی، اخلاق در برنامه های ثبت و اصول محرمانگی داده ها، معرفی زیرساختها و استانداردهای دفتر آمار و فناوری اطلاعات سلامت وزارت متبوع، تولید نرم افزار، پیوند میان برنامه های ثبت و پرونده های الکترونیک در بخش سلامت و کنترل کیفی داده ها و آنالیز اطلاعات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در حاشیه این مراسم جناب آقای دکتر زنده دل مشاور محترم معاون تحقیقات و فناوری وزارت متبوع و مسئول برنامه ثبت بیماری ها و پیامد های سلامت، اظهار کرد: هدف از برگزاری این سمینار توانمندسازی دانشگاه ها و متولیان سلامت در زمینه ثبت بیماری می باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که دانشگاه ها با بهره گیری از این نوع کارگاه ها بتوانند گزارش های دقیقی در حوزه بررسی و تامین نتایج درمانی مورد نظر و ارزیابی و مقایسه فرآیند های تشخیص، درمان و ارائه خدمت را در سطح ملی و جهانی ارائه دهند و هم چنین بستری مناسب برای تحقیقات و پژوهش های معتبر و مقبول در سطح بین المللی ایجاد گردد.
کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 123 بار   |   دفعات چاپ: 46 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر