دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

سمینار ملی 3 روزه ثبت بیماریها و پیامدهای سلامت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۲/۱۹ | 

در این مراسم جناب آقای دکتر ملک زاده معاون محترم تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، جناب آقای دکتر زنده دل مدیر کل محترم ثبت بیماریها در وزارت بهداشت، مسؤلین و کارشناسان ثبت بیماریها در کل کشور حضور داشتند.
در این سمینار 3 روزه مباحثی از قبیل چگونگی ثبت بیماری در وزارت متبوع، نحوه استفاده از داده ها و بانک های زیستی، اخلاق در برنامه های ثبت و اصول محرمانگی داده ها، معرفی زیرساختها و استانداردهای دفتر آمار و فناوری اطلاعات سلامت وزارت متبوع، تولید نرم افزار، پیوند میان برنامه های ثبت و پرونده های الکترونیک در بخش سلامت و کنترل کیفی داده ها و آنالیز اطلاعات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در حاشیه این مراسم جناب آقای دکتر زنده دل مشاور محترم معاون تحقیقات و فناوری وزارت متبوع و مسئول برنامه ثبت بیماری ها و پیامد های سلامت، اظهار کرد: هدف از برگزاری این سمینار توانمندسازی دانشگاه ها و متولیان سلامت در زمینه ثبت بیماری می باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که دانشگاه ها با بهره گیری از این نوع کارگاه ها بتوانند گزارش های دقیقی در حوزه بررسی و تامین نتایج درمانی مورد نظر و ارزیابی و مقایسه فرآیند های تشخیص، درمان و ارائه خدمت را در سطح ملی و جهانی ارائه دهند و هم چنین بستری مناسب برای تحقیقات و پژوهش های معتبر و مقبول در سطح بین المللی ایجاد گردد.

AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE
کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 8 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر